Workation – praca i wakacje w jednym

Co trzeci europejski pracownik zdalny ma możliwość pracy z zagranicy. Jak połączyć pracę i odpoczynek?

Średnio 34 proc. pracowników zdalnych w Europie ma możliwość pracy z zagranicy, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę kadrowo-płacową SD Worx. Aplikacje MobileInfo oraz WebInfo pomagają w rejestracji pracy zdalnej i ułatwiają korzystanie z elastyczności tego trybu pracy podczas wypoczynku w kraju i za granicą.

Pojęcie workation, czyli połączenia pracy i wakacji, staje się coraz bardziej popularne na rynku. Otwiera pracownikom możliwość wykonywania swoich obowiązków służbowych z miejsc wypoczynku. Umożliwia pracę zdalnie w ciągu dnia, a wieczorami i w weekendy korzystanie z czasu wolnego bez potrzeby składania wniosków o urlop wypoczynkowy.

Badanie SD Worx zostało przeprowadzone wśród blisko 5 tys. pracodawców i około 16 tys. pracowników w 16 krajach europejskich. Wykazało ono, że średnio 34% pracowników zdalnych ma możliwość pracy z zagranicy. W Polsce tzw. workation jest dostępne dla niemal 40 proc. pracowników zdalnych. W raporcie Norwegia osiągnęła najwyższy wynik w Europie, z 51 proc. pracowników zdalnych mających możliwość pracy z zagranicy. Francja zajmuje zaś ostatnie miejsce z wynikiem zaledwie 20%. Cieszymy się, że nasze narzędzia MobileInfo i WebInfo zapewniają nowoczesne wsparcie w rejestracji pracy zdalnej, umożliwiając polskim pracownikom korzystanie z elastycznych trybów pracy.

Możesz zwiedzać piramidy, a chwilę później zarejestrować swoją obecność w pracy dzięki jednemu kliknięciu w widget MobileInfo. A gdy wyświetlany na nim czas dotrze do 8h, udaj się na „drugą zmianę”, nurkując w głębiny oceanu.

W komunikacji z odbiorcami naszych systemów regularnie otrzymujemy relacje osób, które stosują rejestrację pracy zdalnej i zarządzanie zadaniami za pomocą MobileInfo. Niektórzy z nich wykorzystują funkcjonalności naszego produktu szerzej, pracując w interwałach z przerwą na lunch czy relaks. A po opuszczeniu stanowiska pracy wznoszą się w powietrze, szybując na paralotni. Daje to Użytkownikom rozwiązań Polsystem potrzebne każdemu z nas chwile odpoczynku, podczas gdy pracodawca otrzymuje rzetelną informację dotyczącą realizacji zadań oraz dyspozycyjności.

Zapraszamy do poznania bliżej korzyści rozwiązań Polsystem w sferze pracy zdalnej dla pracowników i pracodawcom. W sposób innowacyjny i elastyczny umożliwiamy efektywną rejestrację pracy zdalnej, zarządzanie zadaniami, a także przekazywanie informacji o dostępności pracowników.

Kontakt:
Biuro obsługi klienta: bok@polsystem.pl
Oferty: rcp@polsystem.pl
Praca: rekrutacja@polsystem.pl
Karty: karty@polsystem.pl
Adres ogólny: biuro@polsystem.pl
Dane rejestracyjne:
NIP: 894-298-81-97
Regon: 020245909
KRS: 0000248510
Numer koncesji MSWiA: L-0259/16
Polityka prywatności
POLSYSTEM SI Sp. z o.o., s.k.a.
ul. Ukraińska 4D
54-401 Wrocław, Woj. Dolnośląskie
tel. +48 (71) 7837890
tel. +48 (71) 7837891