Czytniki

Oferujemy czytniki różnych wzorach, standardach odczytu kart, a także QR i kodów kreskowych.

Czytniki to elementy techniczne systemu RCP/KD, na których dokonuje się rejestracji zdarzeń. Na rynku występują czytniki o niższym poziomie bezpieczeństwa jak np. Unique lub Mifare Classic oraz o wyższym standardzie bezpieczeństwa jak np. HID iClass, Indala lub Mifare DESFire.

Czytnik o wysokim standardzie bezpieczeństwa, np. Mifare DESFire odszyfrowują informacje zapisane na karcie, a następnie wysyłają określony numer  do kontrolera w celu weryfikacji uprawnień osoby. Kontroler zapisuje rejestracje i wykonuje ewentualną czynność dodatkową, np. decyduje o zwolnieniu blokady, którą może być elektro-zaczep, elektro-zwora, bramka obrotowa czy szlaban. Dzięki takiej architekturze systemu SKD, drzwi w przejściu objętym kontrolą dostępu nie otworzą się po fizycznym uszkodzeniu czytnika czy oderwaniu go od ściany i zwarciu przewodów.

Kontroler przejścia nazywany także sterownikiem KD, który steruje przejściem, zawsze powinien być montowany po stronie „bezpiecznej” tzn. po wewnętrznej stronie drzwi i w trudno dostępnym miejscu (np. na dużej wysokości). Z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to zalecane rozwiązanie.

Czytniki wyposażone są również w sygnalizator dźwiękowy, informujący, że nastąpił odczyt karty, oraz dodatkowo w diody LED, sygnalizujące zmianą koloru odpowiedni status: stan oczekiwania (zasilanie), zbliżono kartę uprawnioną, zbliżono kartę nieuprawnioną.

Innym z elementów naszej oferty są czytniki OEM (bez obudów). Pozwalają one na wbudowanie ich w inne urządzenia takie jak: winda, automaty vendingowe, a także wiele innych urządzeń.

Do systemów rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu dostarczamy naszym Klientom czytniki o różnych standardach. Najprostszym i najczęściej używanym standardem jest UNIQUE i MIFARE Classic. Jeżeli Państwo zainteresowani standardami bardziej zaawansowanymi technologicznie i dającymi dużo większe bezpieczeństwo, to proponujemy między innymi standard Mifare Desfire EV1/EV2, Legic lub HID iClass SE. Doradzamy, projektujemy i dostarczamy adekwatne rozwiązanie, zgodne z wymaganiami i potrzebami naszych Klientów.

W przestrzeniach szczególnie chronionych można zainstalować czytniki biometryczne, które pozwalają na uwierzytelnianie za pomocą linii papilarnych i kart zbliżeniowych. Rozwiązania biometryczne, zgodnie z aktualnym orzecznictwem, nie powinny być jednak stosowane na potrzeby rejestracji czasu pracy.

Kontakt:
Biuro obsługi klienta: bok@polsystem.pl
Oferty: rcp@polsystem.pl
Praca: rekrutacja@polsystem.pl
Karty: karty@polsystem.pl
Adres ogólny: biuro@polsystem.pl
Dane rejestracyjne:
NIP: 894-298-81-97
Regon: 020245909
KRS: 0000248510
Numer koncesji MSWiA: L-0259/16
Polityka prywatności
POLSYSTEM SI Sp. z o.o., s.k.a.
ul. Ukraińska 4D
54-401 Wrocław, Woj. Dolnośląskie
tel. +48 (71) 7837890
tel. +48 (71) 7837891