SYSTEM REJESTRACJI CZASU PRACY RCP/KD

Nieustanie rozwijamy nasz produkt, korzystając z najnowszych technologii rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu.

Aby sprostać Państwa potrzebom wciąż rozwijamy swoje produkty i inwestujemy w najnowsze technologie. Poniżej opisujemy kilka zagadnień dot. naszego systemu oraz jak my widzimy nowoczesny rozwój produktów w naszej branży.

TECHNOLOGIA SYSTEMU i INTEGRACJE

Nasze oprogramowanie systemów rodziny 5.0 pracuje w oparciu o platformę Microsoft .NET i korzysta ze wspólnej – dla wszystkich rozwiązań Polsystem – bazy danych pracującej pod kontrolą MSSQL Server (także w wersji Express Edition).

Oferowane przez nas oprogramowanie współpracuje w zakresie eksportu oraz importu danych z wieloma nowoczesnymi jak i starszymi systemami kadrowo-płacowymi. Integracje, w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów, mogą być plikowe (*.txt, *.csv, *.xml)  – zautomatyzowane lub ręczne – wówczas to użytkownik decyduje o wykonaniu synchronizacji danych.

Ze względu na zaawansowaną i nowoczesną technologicznie strukturę naszego systemu, możliwości jego integracji z innymi systemami, nawet w trybie online, są w zasadzie nieograniczone. Najnowszym rozwiązaniem, coraz powszechniej stosowanym w naszych wdrożeniach są integracje wykonane z użyciem usług sieciowych (ang. Web Services).

CYFRYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW i PRZEMYSŁ 4.0

Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw oraz czwarta rewolucja przemysłowa to przyszłość, której nie unikniemy. W szczególności ważne będzie to dla przedsiębiorstw, które w porę poddadzą się cyfrowej transformacji i podniosą swą produktywność „uciekając do przodu” przed konkurencją. Dzięki zastosowaniu naszych narzędzi, możliwe jest wprowadzenie optymalizacji poprzez ograniczenie przestojów oraz zautomatyzowanie procesów okołoprodukcyjnych dzięki planowaniu, ewidencji i rozliczaniu czasu pracy i tak zwany twardy HR. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule w Forbes.

NIELINIOWE PODEJŚCIE DO EWIDECNJI CZASU PRACY – ZLECENIA

Trendem jaki bardzo mocno rozwija się wśród firm z zachodnim kapitałem w kontekście czasu pracy, jest…. nieliniowe podejście do czasu pracy. Owszem, kwestia związana z poprawną ewidencją i rozliczeniem czasu pracowników pozostaje bezsprzecznie ważna, jednak coraz więcej przedsiębiorstw interesuje nie tylko ile czasu przepracowali pracownicy, ale jakie czynności czy zlecenia w ramach tego czasu wykonywali. Program Zlecenia pełni rolę przydatnego narzędzia wspomagającego działania kontrolingowe w przedsiębiorstwie – dzięki Zleceniom mamy szerszą wiedzę o alokacji kosztów osobowych na wykonywane projekty czy o czasie przepracowanym przez maszyny.

KOMUNIKACJA i PRZESYŁANIE DANYCH

Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozwojem infrastruktury sieciowej, zmienia się także podejście do przesyłania danych. W przeszłości (i nadal) bardzo często dane pomiędzy urządzeniami systemu RCP/KD, a bazą danych były przesyłane za pośrednictwem fizycznej sieci RS485 i LAN. Obecnie coraz częściej korzystamy z bezprzewodowej transmisji danych jak WiFi, GPRS/LTE czy  LoRa.

URZĄDZENIA MOBILNE

Oprogramowanie na urządzenia mobilne stanowi bardzo istotne uzupełnienie dla naszego systemu. Ofertowane przez nas aplikacje mobilne obecnie dostępne są na telefony oraz tablety wyposażone w system Android. Oczywiście na tym nie poprzestajemy – rozwiązania na systemy iOS są w trakcie opracowania.

IoT oraz przyszłość czyli BLOCKCHAIN

Nasze najnowsze czytniki projektowane są do pracy jako urządzenia korzystające z tzw. Internetu rzeczy (ang. Internet ot things, IoT). Czytniki nie będą wymagały czasochłonnej konfiguracji, adresacji sieciowej czy wpinania ich fizycznie do sieci LAN. Do ich komunikacji z bazą danych (take osadzonej w chmurze) będzie wystarczający dostęp do sieci Internet – urządzenia same nawiążą połączenie z bazą danych i zaczną przesyłać zaszyfrowane dane.

Wybiegając w przyszłość, obecnie badamy możliwości i pracujemy nad wykorzystaniem zdecentralizowanej technologii Blockchain w naszych rozwiązaniach. Niestety wiele firm obecnie jeszcze nie zauważyło możliwości jakie daje Blockchain, natomiast w naszej opinii rewolucja jaka za tym postąpi będzie na miarę wprowadzenia do użytku codziennego elektryczności czy Internetu. Więcej na ten temat napiszemy niebawem.

Poniżej kilka wyselekcjonowanych rozwiązań, które nawiązują do powyższego tekstu:

Aplikacje mobilne

Praca Zdalna

Zlecenia

Urządzenia

Kontakt:
Biuro obsługi klienta: bok@polsystem.pl
Oferty: rcp@polsystem.pl
Praca: rekrutacja@polsystem.pl
Karty: karty@polsystem.pl
Adres ogólny: biuro@polsystem.pl
Dane rejestracyjne:
NIP: 894-298-81-97
Regon: 020245909
KRS: 0000248510
Numer koncesji MSWiA: L-0259/16
Polityka prywatności
POLSYSTEM SI Sp. z o.o., s.k.a.
ul. Ukraińska 4D
54-401 Wrocław, Woj. Dolnośląskie
tel. +48 (71) 7837890
tel. +48 (71) 7837891