Obsługa nowych typów wniosków w aplikacji WebInfo

Przypominamy o nowych wnioskach urlopowych, które można wygodnie obsługiwać dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Polsystem

Jak relacjonowaliśmy na stronie Polsystem.pl, ten rok obfituje w reformy prawne istotne dla polskich pracodawców. Koniec wakacji nie stanowi końca naszych urlopów. Wielu pracowników zachowało wolne na dalsze miesiące. Z tego względu przypominamy obowiązujące regulacje o wnioskach urlopowych, które można wygodnie wypełniać i akceptować w aplikacjach Polsystem.

W codziennej pracy Klienci Polsystem mają wsparcie systemów Rejestracji Czasu Pracy (RCP), Kontroli Dostępu (KD) oraz WebInfo. Aplikacja WebInfo obsługuje najczęściej wykorzystywane funkcje Polsystem RCP i KD. Zapewnia ona interfejs przyjazny Użytkownikom oraz bezpieczeństwo transferu danych pracowniczych.

Korzyści obsługi wniosków pracowniczych w aplikacji WebInfo

WebInfo łączy wiele funkcjonalności. Pozwala m.in. na: sprawdzenie listy obecnych w pracy, rezerwację sali lub pojazdu służbowego, awizację gości, podgląd rozliczeń, kierowanie zleceń. Moduł aplikacji pod nazwą „Wnioski pracowników” pozwala Użytkownikom wypełnić wniosek, a następnie skierować go do akceptacji osób upoważnionych.

Moduł „E-kierownik” został zaprojektowany do przeglądu wniosków podwładnych oraz ich autoryzacji. W ten sposób WebInfo zapewnia wsparcie obu stronom procesu. Przyspiesza to obsługę wniosków, a także daje wygodny dostęp do statusu bieżących i zakończonych zgłoszeń.

Wniosek o przyznanie urlopu opiekuńczego w WebInfo

Poniżej prezentujemy procedurę złożenia wniosku o tzw. urlop opiekuńczy, który został wprowadzony do Kodeksu pracy wraz z tegoroczną nowelizacją. Wykorzystanie urlopu opiekuńczego pozwala zatrudnionym otrzymać do 5 dni rocznie w celu opieki nad dzieckiem lub innym wymagającym tego członkiem rodziny.

Wypełniony wniosek o przyznanie urlopu opiekuńczego w aplikacji WebInfo

Zwolnienie ze względu na „siłę wyższą”

Przy okazji opisanej nowelizacji przepisów umożliwiono zwolnienie pracownika w wyniku zdarzeń losowych wywołanych siłą wyższą. Polski ustawodawca ustalił wymiar tego świadczenia na 2 dni w roku. Chcąc skorzystać z tego typu nieobecności, pracownik może skierować wniosek do pracodawcy nawet w dniu nieobecności. Poniżej została zilustrowana jego obsługa ze wsparciem WebInfo.

Wypełniony wniosek o przyznanie zwolnienia w wyniku siły wyższej w aplikacji WebInfo

Bądź na bieżąco z Polsystem

Wiosenna nowelizacja Kodeksu Pracy wydłużyła urlop rodzicielski. Wzrósł on z 32 do 41 tygodni dla matek jednego dziecka, a przy ciąży mnogiej: z 34 do 43 tyg. Inną nowością jest przyznanie urlopu rodzicielskiego dla ojców (do 9 tygodni) bez możliwości zbycia drugiemu z rodziców. Celem tego rozwiązania jest zwiększony udział mężczyzn w wychowaniu dzieci.

W przypadku matek połączenie 20 tygodni urlopu macierzyńskiego z rodzicielskim składa się na tzw. „roczny urlop rodzicielski”. Pracodawca ma obowiązek przyznania tego rodzaju urlopu na podstawie dołączenia kopii aktu urodzenia dziecka. W tym celu pracownik powinien złożyć wniosek formalny na 21 dni przed rozpoczęciem planowanego okresu nieobecności. W przypadku matek połączenie urlopu macierzyńskiego (20 tygodni) z rodzicielskim składa się na tzw. „roczny urlop rodzicielski”. Warto pamiętać o wymienionych zmianach przy składaniu wniosków pracowniczych.

Uregulowanie pracy zdalnej oraz nowych rodzajów urlopów stanowi ważne zmiany w pracy działów kadrowych i księgowych. Mimo krótkiego czasu na adaptację, polscy pracodawcy płynnie dostosowali się do obecnych realiów. Nasze rozwiązania kadrowo-księgowe są aktualizowane przed każdą zmianą zapowiadaną w Kodeksie Pracy. Z Polsystem zawsze jesteś na bieżąco.

Kontakt:
Biuro obsługi klienta: bok@polsystem.pl
Oferty: rcp@polsystem.pl
Praca: rekrutacja@polsystem.pl
Karty: karty@polsystem.pl
Adres ogólny: biuro@polsystem.pl
Dane rejestracyjne:
NIP: 894-298-81-97
Regon: 020245909
KRS: 0000248510
Numer koncesji MSWiA: L-0259/16
Polityka prywatności
POLSYSTEM SI Sp. z o.o., s.k.a.
ul. Ukraińska 4D
54-401 Wrocław, Woj. Dolnośląskie
tel. +48 (71) 7837890
tel. +48 (71) 7837891